Ana Sayfa

Mantosür

Mantosür Uyg.

Canlı Sıva

Sıva Uygulama

Sıva Teknik

Ridas Styronit

Isı Pompası

İletişim

.:: Ridas Canlı Sıvanın Özellikleri ve Üstünlükleri  ::.

Ridas Canlı Sıva ses İle ilgili bireysel ve toplumsal taleplere çok özel ve geniş menfaatler sunmaktadır. Ses valıtımındaki Üstünlüğü ve ayrıcalığı hemen farketiilir. Dokusundaki polislren ve tekstil kompenentlerinin özelliği İle çok özel akustik sağlamaktadır.

İeriğindeki temel hammaddelerin sayesinde ısıyı bünyesinde tutabilmesi ciddi bir yalıtım sağlamaktadır. Mevsime  göre duvarlarda oluşan ısı ile yaşam alanları arasındaki ısı köprüsünü kırmakla, etki transferine engel olmakta, bu sayede enerjinizi  ortamdaki havayı ısıtmak veya soğutmakla harcarsınız, duvarlarınızı değil.

Ortamdaki hava kirliliğinin duvarlara yoğun olarak yansıdığına şahit olmuşsunuzdur. Ridas'ın içeriğindeki kompanentler sayesinde, gözenekli yapısı ile bu kirliliği minimize eder ve sağlık açısından problemi genel bir menfaat haline dönüştürür.


Yapısı ve dokusunda oluşan efektler sayesinde mekânları daha derin ve geniş gösterir.

Eviniz, işyeriniz, sosyal alanlarınız, alış-veriş mekanlarınız gibi hayatınızın vazgeçilmezi çok sayıdaki yasam alanlarında Ridas'ın güzellikleri hissedin ve zamanın keyfini yasayın. Misafir odası, oturma odalsı salon, çocuk odası ve mutfaklardaki Ridas'ınn özel renk ve desenleri sayesinde,  mutlu ve keyifli vakit geçirirsiniz.

Dekoratif görünümüyle ve ekonomik olmasıyla hızla yayılmaktadır. Ülkemizde konutlarda ortalama 2-3 yılda bir iç cephe boyası yapılmaktadır. Oysa Ridas'ın ömrü ortalama 10 yıldır. Klasik iç cephe boyalarına göre 3-4 kat daha ucuz anlamına gelmektedir. Boya maliyetinizi düşürdüğü gibi ısı yalıtımından sağladığı fayda ile ilk 2 yılda kendini amorti etmekledir.


Her rengin İnsanlar üzerinde (göreceli) sağlamış olduğu canlılık ve motive edici etkileri vardır. Ridas'daki zengin renk yelpazesi ve sıradışı dekoralifliği ile sizlere bu özellikleri yaşatmaktadır.

Ridas; cam elyafı, fiber, asbest vb. gibi kansorejen ve allerjen madde içermez.

Ridas gözenekli yapısı sayesinde; yaşam alanlarında insan sağlığı açısından problem teşkil eden ortamdaki rutubet, nem ve hava kirliliğini ortadan kaldırmaktadır.

Ridas Canlı Sıva  İçeriğindeki kompenentleri (tekstil, tutkal ve genleştirimiş polistren tanecikleri) sayasinde aynabilirliğini en az seviyeye düşürmekte ve alev almamaktadır.
 

Ridas bir iç cephe sıvası olduğundan duvarlardaki kusurları {çatlak, döküntü, çukur, delik vs.) hiç bir tamirata gerek kalmadan mükemmel bir şekilde kapatır. Esneme özelliği ile diğer iç cephe uygulamalarında görülen  duvar çatlakları Ridas ile görülmez.

Ridas esneme özelliği ile çocuklara yönelik ev kazalarında son derece koruyucudur. cam, porselen, mobilya gibi ürünlerin çarpmalarında, ürünlere gelebilecek zararı da ortadan kaldıracaktır.
 

Bütün yaşam alanlarında temizlik, taşınma, mobilya yenilikleri gibi değişik sebeplerle darbelerden meydana gelen deformasyonlan su spreyi ile çatlak kolay bir şekilde ustalıkla tamir edersiniz.

Ev hanımları ve mekan sahipleri!..
Artık duvar silmeye ve temizlik derdine son!..
Ridas anti-statik' özelliği ile toz, duman, is gibi ortam kirliliklerine çözüm olmaktadır.

. .